Kas oled valmis oma last sünnipäeva puhul veidi ära hellitama? Meile meeldib, kui lapsi pannakse nende sünnipäeval eriti eriliselt tundma. Seetõttu oleme kokku kogunud 11 põnevat võimalust lapse sünnipäeva pidamiseks kodus. See on suurepärane viis näidata oma lapsele, kui palju ta sulle tähendab.

Mitmed tegevused neist on suisa tasuta. Seega peaks endale meelepärase lahenduse leidma igaüks! Enamik neist sünnipäevapeo ideedest toimivad hästi ka siis, kui jätkuvad sotsiaalsed distantseerimised ja ainult perekonnale mõeldud pidustused.

1. Saadame ära vana

Vaadake suurele päevale eelneval õhtul koos perega päikeseloojangut ja lehvitage hüvastijätuks lapse praegusele vanusele ja tervitage uut iga. Unistage üheskoos valjusti headest asjadest, mis tuleval aastal juhtuda võivad, ja rääkige aasta vanemaks saamise hüvedest.

2. Sünnipäeva hommikusöök

Sööge spetsiaalset sünnipäevahommikueinet koos küünaldega ja “Palju õnne sünnipäevaks” laulu saatel. Jäätis hommikusöögiks ja lemmik multikakangelase taldrikul? Miks mitte? Võimalusel tõuse vara ja tee oma lapse lemmik hommikusöök või leia aeg selle koos valmistamiseks.

3. Boss üheks päevaks

Nimetage seda “jah” päevaks või muuda laps selleks üheks päevaks „bossiks“. Las ta valib, mida sööte lõuna- ja õhtusöögiks ning millised on päeva tegevused mõistlikkuse piires. Samuti võib ta teha just erilised reeglid oma sünnipäeva päevaks. Võimalusel lase tal mõnda tavapärast reeglit ka rikkuda näiteks võimalus hiljem magama minna.

4. Sünnihetke pidu!

Tähistage oma lapse sündi täpselt nii, nagu oleks tegemist uusaastaööl südaöö. Ja see „südaöö“ hetk on tema täpne sünnihetk. Kolistage potte ja panne, visake konfetti, pange tuppa õhupallid lapse vanusega ja puhuge pasunaid. Kui tahad sammu veel kaugemale minna, laske ka ilutulestikku!

5. Kandke kostüüme – terve päeva

Võta oma lapse kujutlusvõimest maksimum ja kandke kogu perega sel tähtsal päeval eriti pidulikke riideid või mingi teemalist kostüümi. Fantaasia puhul on siin piiriks vaid taevas!

6. Kirjuta armas kirjake

Pane oma lapse koolikotti, pinalisse või jopetaskusse üllatuslik sünnipäevakaart, mis ütleb talle, kui väga sa teda armastad.

Lambero Veebipoe peotarbed lastele

7. Sünnipäevakiri

Kirjuta oma lapsele igal aastal sünnipäevakiri. Võta selles kokku möödunud aasta. Ütle selles kirjas lapsele, kui uhke sa oled tema möödunud aasta edusammude üle, kuidas ta on nii tublisti kasvanud ja miks ta on nii eriline. Kui sinu laps ei ole veel piisavalt vana, et tähti lugeda, tee talle video. Lugege neid sünnipäevakirju igal aastal koos. Eriti vahva on neid lapsel lugeda, kui ta on juba teismelise ja täiskasvanu eas.

8. Aardejaht

Korralda kohalikus pargis või koduõuel aardejaht. Kirjuta või joonista aardekaardile eakohased vihjed ja vaata, kui kaua võtab sünnipäevalapsel aega kõigi aarete üles leidmine. Aareteks võivad olla ka sünnipäevalapsele tehtud kingitused.

9. Headuse nimekiri

Koostage üheskoos loend lahketest asjadest. Mõelge neid välja täpselt nii palju, kui on lapse vanus (näiteks 5-aastase lapse puhul viis lahket asja) ja viige need siis sellel päeval ka ellu. Nimekiri võib sisaldada sõbra kallistamist, komplimendi ütlemist, noorematele õdedele – vendadele ette lugemist jne. Laske oma lapsel mõelda, kuidas tänulikkust jagada ja tekitada.

10. Räägi lapsele tema sünnilugu

Räägi oma lapsele lugu päevast, mil ta sündis. Vaadake beebifotosid ja videoid ning jaga talle rõõmsaid ja naljakaid mälestusi.

11. Sünnipäevapilt

Tee igal aastal lapse sünnipäeva päeval temast identne sünnipäevapilt. Näiteks on laps samas poosis või seisab ta igal aastal ühes ja samas kohas näiteks oma lemmik mänguasjaga. Kui sul on piisavalt pilte, muuda need digitaalseks slaidiseansiks või pane pildid albumisse. Vaadake seda meenutust igal aastal lapse sünnipäeval.

Suure valiku vahvaid sünnipäeva nõusid ja dekoratsioone leiad ka meie veebipoest! Vaata siia!

Kas Sinul on parem idee? Jaga seda ka teistega.

JAGA SÕBRALE
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Luminor
Scroll to Top