e-smaspäev

E-smaspäev ja Must Reede pakkumised on kindlasti kasulikud ja nendest tasub osa võtta. Eestis on lisaks tavapärastele e-poodide sooduskampaaniatele ka kolm suuremat ostukampaaniat. Üks nendest on meie enda Eesti juurtega e-smaspäev, mida korraldab kaks korda aastas Eesti E-kaubanduse Liit ja loomulikult enne jõulupühi toimuv rahvusvaheline Must Reede. E-smaspäev on Eesti E-kaubanduse Liidu poolt korraldatav e-ostlemise päev, kus erinevad veebipoed teevad 24-tunni jooksul tarbijatele sooduspakkumisi. E-smaspäev toimub iga novembrikuu ja maikuu teisel esmaspäeval. Must Reede on vahetult peale tänupühasid, mis on ameeriklaste pühasid.

Tõenäoliselt me kõik, kaasa arvatud ka mina, oleme neid suuri kampaaniaid oodanud ja ka osa võtnud ostude näol. Kuigi ka tavakauplustes on endiselt suurepäraseid pakkumisi, on inimeste harjumused seoses tekkinud viirusega oluliselt muutunud ning inimesed on e-ostlemise omaks võtnud.

Lasteriided, laste voodipesud, laste peotarbed ning aksessuaarid on musta reede ja e-smaspäeva hulgas sama populaarsed tooted kui kõik teised. Seega tasuks olla nutikas, kuna erinevaid sooduspakkumisi on rohkem kui kunagi varem, et ostud õnnestuksid ja ka reaalselt säästaks.

Toon välja 4 olulist asja, mida enne ostude sooritamist teha, et e-smaspäeva ja Musta Reede kampaaniatest maksimum võtta.

1. Ole nutikas ja tee varakult e-poodides luuret

Kui e-smaspäev välja jätta, siis tänane klassikaline Must Reede on siiski juba vähemalt nädal enne seda kestvad sooduskampaaniad erinevates e-poodides ja ka tavakauplustes. Seega ei tasuks keskenduda ainult ühele päevale, vaid planeeri oma ostud juba varasemaks. Võib juhtuda, et enne Musta Reedet on juba populaarsemad lasteriided ja muud lastetarbed välja müüdud ning Musta Reede ajaks pole Sinu soovitud toodet enam alles. Õnneks see ei kehti e-smaspäeva puhul, kuna neid pakkumisi pole lubatud varem avalikustada ja kampaania tohib kesta ainult 24 tundi. Ei tasu ka ära unustada, et e-smaspäev on kaitstud kaubamärk, milles võivad osaleda ainult teatud tingimusi järgivad e-poed. Muuseas Sulle teadmiseks, et e-smaspäeva õige märksõna ongi e-smaspäev, mitte e-esmaspäev ega ka lihtsalt esmaspäev. Väike vihje lihtsalt Sulle, mida tasuks googeldades tähele panna.

Musta Reede puhul tasuks juba varakult silm oma lemmik e-poodidel peal hoida ja varakult ostlema hakata. Sa kindlasti arvad, et Sul pole selleks aega, kuna oled hõivatud muude kohustustega, kuid kahjuks teisiti võid sa Musta Reede headest pakkumistest ilma jääda. Sul tasuks tähele panna asjaolule, et enamikel poodidel on siiski piiratud laovarud, mistõttu võib Sinu soovitud toode õigel päeval juba otsas olla. Veel parem oleks kui Sa hakkad oma lemmik e-poodides või Lambero Veebipoes silma peal hoidma juba mõni nädal enne Musta Reedet.

 

e-smaspäev

Lambero Veebipoe 2020. aasta e-smaspäeva soodustused olid vähemalt -30%

2. Koosta nimekiri, kontrolli seda mitu korda

E-smaspäev ja eelkõige Must Reede, on aasta kõige kiiremad ostuperioodid. Seega Sa ei jõua kõikidest pakkumistest osa võtta, mis omakorda võib tähendada olukorda, kus sa satud ostma toodet, mida Sa hiljem tegelikult kahetsed ja Sul vaja ei lähegi. Parim viis seda vältida on koostada korralik ostunimekiri. Ära unusta oma ostunimekirja ka mitu korda üle kontrollida ning mittevajalik sealt välja visata.

Esimene asi, mida Sa võiksid teha, on kirja panna oma lemmik e-poed ja kauplused, kus Sa kindlasti soovid ostu sooritada. Loodan, et nende e-poodide hulgas on ka Lambero Veebipood, kus Sa võid lapsele muretseda põnevad lasteriided, laste voodipesud, peotarbed ja ehk muudki. Seejärel kirjuta üles kõik tooted, mida Sa soovid kindlasti osta. Suurepärane viis seda teha on jaotada see kategooriatesse. Näiteks laste T-särgid, laste aluspesu, peotarbed või laste voodipesu. Ühesõnaga need tooted, mille tõttu sa hiljem ei satu ahastusse, et jäi midagi ostmata.

3. Registreeru end oma lemmikpoe uudiskirja saajaks

Mõni pood pakub eripakkumisi ainult oma uudiskirja tellijatele. Ka Lambero Veebipood pakub parimaid pakkumisi oma uudiskirja tellijatele. Alles see oli, kui uudiskirja saajad said osta karaoke mikrofone tavahinnast 20% soodsamalt. Muuseas Lambero Veebipoe uudiskirja saad tellida siit lingilt. Seega on väga hea mõte oma lemmik e-poe uudiskirjaga liituda. Kui Sa oled juba uudiskirja tellinud ja ei leia ühtegi sellist oma meilboksist, siis on hea mõte üle kontrollida ka oma meilboksi rämpspostkast.

Teine võimalus oma lemmik e-poodide ja kaubamärkide parimate pakkumistega kursis olla, on jälgida neid sotsiaalmeedias – Facebook ja Instagram. Lülita seal teavitused sisse ja saad alati tähtsama informatsiooni enne teisi teada.

Vaata soodustoodete valikut

4. Osta rohkem, et rohkem säästa

Iga ema ja isa eesmärk on säästa. Isegi kui mõnel juhul tähendaks see rohkem kaupa, on sellevõrra suurem ka saadav kasu. Laste sokid ja sukapüksid ning ka aluspesu on väga kuluv kaup ja seetõttu oleks nutikam ja ka kasulikum osta neid rohkem kui üks komplekt. Jah, voodipesu ostmine pole vast aastaks ette väga mõistlik, kuid näiteks kui järgmise poole aasta sisse jääb ka lapse sünnipäev, siis on väga hea mõte osta kohe mitu komplekti ka sünnipäevatarbeid. Mõnes e-poes on ka kampaaniad – kaks ühe hinnaga. Sellised kampaaniad on kindlasti väga atraktiivsed ja ka kasulikud. Vaata kindlasti ka sellised pakkumised üle ja Sa võid kordades rohkem säästa.

Tahaks siia juurde lisada veel ka ühe mustema poole, mis nende kampaaniate juures kahjuks silmab. Sa kindlasti oled teadlik, et mitmed e-poed võivad vahetult enne kampaaniaid oma hindasid kuntslikult tõsta ja siis samal ajal pakkuda justkui head diili allahindluse näol. Järjest rohkem see muidugi muutub paremuse poole ja ka seadust antud pettuskeemi ärahoidmiseks täiendatakse, kuid minu soovitus on – hoia nendest e-poodidest lihtsalt eemale. Ostu sooritades sellistest e-poodidest „kampaaniate“ ajal, annad neile selge signaali, et see on OK. Usu mind ei ole – tegu on vale hinna ja eelkõige Sinu petmisega. Hoia nendest e-poodidest lihtsalt eemale ja kui julged, võid siia kommentaaridesse ka lisada, et teised lapsevanemad ei satuks vale kampaania ohvriks. Lisaks garanteerin ma Sulle, et Lambero Veebipoes sellist petuskeemi Sa ei kohta. Meie kampaaniate hinnad on ka päriselt soodsad ja suurkampaaniate ajal pole välistatud ka alla oma hinna müümist – ausalt.

Loodan, et said sellest postitusest midagi ka omale kasulikku. Kui Sa veel pole Lambero Veebipoe uudiskirja saaja, siis võid seda teha siit lingilt. Kui soovid meie tegemistel silma peal hoida läbi sotsiaalmeedia, siis tee seda siin: Facebook ja Instagram.

P.S. e-smaspäev toimub juba 10. mai 2021.

Head ostlemist!
Heino Lamberost.

Kas Sul on veel paremaid nippe, kuidas säästlikult kampaaniate ajal ostelda, anna ka meile teada kommentaariumis.

JAGA SÕBRALE
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Luminor
Scroll to Top