Kas uusi riideid peaks enne kandmist pesema

Uute lasteriiete, eriti nende, mis laste ihuga kokku puutuvad pesemiseks on tegelikult olemas väga mõjuv põhjus. Nendeks riieteks on siis eelkõige T-särgid, tüdrukute seelikud ja laste aluspesu ning ka beebide bodyd. Mainimata ei tasu jätta ka laste voodipesu. Nimelt ostujärgse pesuga eemaldad sa uutelt riietelt üleliigsed värvijäägid, mis lapse nahale ei pruugi hästi mõjuda.

Rõivavärvid

Kangastel kasutatakse erinevaid värvaineid, mis võivad põhjustada lastele tõsiseid nahareaktsioone. Eriti neile, kes on nende suhtes allergilised. Värvaine võib põhjustada:

  1. nahalööbeid
  2. naha kuivust
  3. sügelust
  4. põletikku

Kuigi Lambero Veebipoes on toodete tagastamine peale kodust proovimist väga harv nähtus, tuleb seda siiski ette. Ka riiete proovimisel võivad ühelt lapselt teisele üle kanduda võimalikud bakterid või seened.

Pakkimine ja transport

Uued poiste ja tüdrukute riided on soovitatav pesta, et vältida pakkimisel ja transportimisel tekkinud kemikaalide ja mustusega kokkupuudet lapse õrna nahaga. Mõnel juhul lisatakse ka erinevaid kemikaale, et riided säiliksid ladudes kauem. See ei pruugi häirida kõiki, kuid kui sinu lapsel on tundlik nahk, võib nahale tekkida lööve, eriti kohtades kus riie on pidevalt nahakontaktis, nagu näiteks kaenlaalused, kraed ja mujal.

Kaitse oma beebi nahka

Oluline on pesta lasteriideid ning eriti imikute riideid enne nende kandmist. Väikelapsed võivad olla kemikaalide suhtes eriti tundlikud. Pesuvahend peaks olema lõhna- ja allergiavaba. Lisaks muudab uute riiete pesemine lasteriided pehmemaks ja mugavamaks.

Meie beebiriided on 100% puuvillast

Lasteriiete pesemise nipid

  1. Lugege alati lasteriiete hooldusjuhend hoolikalt läbi, et lasteriided pestes kokku ei tõmbuks või katki ei läheks.
  2. Lugege hoolikalt ka pesuvahendi juhiseid. Pesuvahendi õige doseerimine on väga oluline.
  3. Soovitame pesta lasteriideid pahempidi pööratuna, kaitstes sellega riietel olevaid pilte.
  4. Soovitame vältida valgendaja kasutamist, sest see võib riiete eluiga lühendada.

Kas Sina pesed uued lapseriided enne kasutamist ära? Anna meile kommentaaris teada.

 

JAGA SÕBRALE
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Luminor
Scroll to Top