Puuvillane voodipesu

Oled valimas uut laste voodipesukomplekti, kuid ei tea, mis materjalist see olla võiks? Jah, teame, ka meie kliendid uurivad tihtipeale nõu just selles küsimuses. Laste voodipesu valimine võib olla trikiga tegevus, kuna lisaks materjalile, on lapsele veelgi olulisem voodipesul olev tegelase pilt. Seetõttu panime kokku võrdluse, et millist voodipesu valida – puuvillast või polüestrist? Loe siit ja saa teada!

Lühidalt – polüestrist voodipesu

Polüestri mõistet kuuldes tuleb ilmselt esimese asjana meelde ebamugavalt venivad riided. Kuid polüester kui kangas on 1980ndate rõivastest kaugele edasi jõudnud. Polüesterkangas on saanud tavaliseks majapidamise materjaliks – laualinad, kardinad ja isegi voodilinad! Polüestervoodilinad on mugava enesetunde, lihtsa hoolduse ja vastupidavuse tõttu pidevalt populaarsust kogumas.

Lühidalt – puuvillast voodipesu

Enim müüdud voodilinade kangas on puuvill ja see on nii olnud juba põlvkondi! Mälestused puuvillaste linade vahel magamisest pärinevad enamiku inimeste jaoks juba lapsepõlvest. Puuvill on sile, karge, loomulikult hingav ja niiskust hülgav ning igas niidis on tugevus, mis paneb puuvillast voodipesu aastaid vastu pidama.

Puuvilla saab mitmel viisil taaskasutada, kuid kuidas on lood polüestriga? Kas see suudab vastu panna puuvillaste voodilinade mainele? Võrdleme mõlemat ja saame teada!

Puuvillast laste voodipesu

Puuvillane voodipesu on disainitud magaja ülimat mugavust silmas pidades. Selline voodipesu peaks pakkuma mõnusat siledat tunnet, ilma et materjal kuidagi torgiks või muud moodi ebameeldiv oleks. Puuvillane voodipesu sobitub sujuvalt ka sinu madratsiga. Sellega luuakse kaitsev kiht, mis hoiab sinu voodi madratsit plekkide eest ning kaitseb nahka soovimatu niiskuse eest, mis võiks soodsalt mõjuda bakterite kasvule.

Puuvillast laste voodipesu vastupidavus

Puuvillast voodipesu on pika elueaga ka igapäevaselt kasutatuna. Puuvillakiudude tugevus on viinud selleni, et seda kasutatakse väga erinevateks materjalideks, alates kardinatest kuni rõivaste, kottide ja voodipesuni välja. Paljud inimesed on öelnud, et kasutavad sama puuvillast voodipesu lausa kuni 10 aastat!

Puuvillane voodipesu võib aja jooksul värvist tuhmuda, kuid see ei tähenda, et seda enam kasutada ei saaks.

Laste voodipesu

Hingav ja niiskust eemaldav

Puuvill on tänapäeval turul üks looduslikult kõige hingavamaid kangaid, mis meelitab just soojematel kuudel nende kasutajaid. Kui kannatad öise higistamise käes, võib puuvillane voodipesu sulle abiks olla.

Puuvillast voodipesukomplektide hooldus

Puuvillane voodipesu ei ole mitte ainult pehme ja vastupidav, vaid ka äärmiselt vähe hooldust vajav. Seega sobib suurepäraselt neile, kellel on tihe päevakava ja kes ei soovi aega kulutada linade pesemisega konkreetsete juhiste järgi.

Puuvillaseid linasid saab pesumasinas pesta tavalise tsükliga, kasutades sama veetemperatuuri, mida kasutaksid teiste riiete jaoks. Valge või hele voodipesu kipub kõige paremini puhtaks saama soojemal temperatuuril, külm vesi aga takistab tumedate kangaste värvide pleekimist.

Polüestrist laste voodipesu

Polüestrist voodipesu on tehtud keemilisest materjalist, mida kedratakse masinatega. See materjal ei pruugi mõnele, eriti rohelise eluviisiga inimestele, atraktiivne olla, sest soovitakse kasutada ainult orgaanilisi materjale. Kuid sellest hoolimata on võitnud juba paljude tarbijate poolehoiu.

Polüestrist voodipesu vastupidavus

Polüestrist voodipesu vastupidavus on võrreldav puuvillasest voodipesu omaga. Polüester jagab mõningaid sarnaseid aineid nagu plastik, nii et see ei hakka igapäevasest kasutamisest kergesti rebenema ja seda saab muul viisil uuesti kasutada, kui nad on voodilinadena oma aja ära elanud.

Hingav ja niiskust eemaldav

Polüestrit ei tunta kui hingavat kangast, kuid sellest materjalist voodipesude tootjad on püüdnud seda omadust muuta lihtsa kudumismustri abil, mis võimaldab õhuringlust. See muster aitab neid polüestrist voodipesul paremini hingata.

Polüestrist voodipesu ei ima niiskust samal tasemel nagu puuvill, kuid sellel on ülikiire kuivamise võime, mis võib olla kasulik neile, kes magavad kuumas keskkonnas ja higistavad öösiti.

Polüestrist voodipesukomplektide hooldus

Polüester, nagu ka puuvill, on väga madala hooldustasemega ja seda saab pesta kodus koos ülejäänud igapäevaste pesemist ootavate rõivastega. Sul pole vaja spetsiaalseid pesuvahendeid ega konkreetseid pesemisprotseduure, vaid võid voodipesu koos teiste riietega muretult pesumasinasse panna.

Polüestrist või puuvillast laste voodipesu – kumba valida?

Nii puuvillast kui ka polüestrist voodipesul on kindlasti oma eeliseid ja puuduseid, kuid need ei ole nii märkimisväärsed, et peaksid kasutama just üht kindlat stiili voodipesu. Aruta oma perega, mida nad oma voodipesust sooviksid, ja tee oma otsused selle teabe põhjal. Parima hinna ja kvaliteedi tagamiseks vali alati usaldusväärne bränd.

Kui on aga mingeid tervisega seotud probleeme, mida saaks leevendada erinevat tüüpi kangaga sinu nahal, aruta seda kindlasti oma usaldusväärse tervishoiuteenuse töötajaga.

Tutvu kindlasti meie laste voodipesukomplektidega siin!

Jaga sõbrale

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Luminor
Scroll to Top